نقد و بررسی Sniper Elite 5

از سال 2005، سری Sniper Elite متعلق به Rebellion Development، گیم‌پلی تک تیراندازی خود را را با فیزیک گلوله‌های دقیق و یک کیل کم(KillCam) لذت بخش توسعه داده است. در حالی که این بازی‌ها شما را غرق در تیراندازی‌های شدید تک‌تیرانداز می‌کنند، اغلب برای بازی در مورد پنهان شدن پشت خطوط دشمن و بیرون بردن نازی‌ها آنطور که شما مناسب می‌دانید، بسیار لینیار (خطی) و محدودکننده احساس می‌شوند.

Sniper Elite 4 اولین قدم را در گسترش بیشتر سطوح و تاکید بر آزادی بازیکن برداشت. اکنون Sniper Elite 5 این ایده‌ها را یک قدم جلوتر می‌برد و به‌عنوان یک سندباکس جنگ جهانی دوم که در ساختارش جایی بین Hitman 3 و Metal Gear Solid V: The Phantom Pain قرار می‌گیرد.

نقل قول آقای توماس فرنزسی(Tomas Franzese) نویسنده مجله دیجیتال ترندز(Digital Trends) بعد از بازی کردن این عنوان.

من تونستم لول دوم Sniper Elite 5 را بازی کنم و طراحی سطح بازتر و سفارشی سازی عمیق تر سلاح را در عمل ببینم. اگرچه فرمول سری را کاملا بازسازی نمی‌کند، اما لولی که بازی کردم نشان داد که Sniper Elite 5 این تجربه را به شبیه سازی تک تیراندازی شدیدی که همیشه می‌خواستم Sniper Elite باشد، تغییر داده است.

ماسه های ساحل نرماندی

در حالی که Sniper Elite 4 در ایتالیا اتفاق می‌افتد، Sniper Elite 5 قهرمان سری، کارل فیربرن را به منطقه اطراف نرماندی، فرانسه می‌آورد. زیرا او سعی دارد فرمانده نازی Abelard Möller را بکشد.کمپانی Rebellion می گوید که رویدادهای D-Day در طول بازی اتفاق خواهد افتاد.اخبار و حواشی Sniper Elite 5

مبارزه را تمام کن

مأموریت‌های متمرکز بر تک تیرانداز در بازی‌های ویدیویی گاهی اوقات می‌توانند خسته‌کننده شوند، زیرا در صورت خراب کردن یک ضربه یا افشای موقعیت بازیکن، فوراً بازیکن را مجازات می‌کنند. به عنوان یک سری در مورد یک تک تیرانداز، Sniper Elite در گذشته این مشکل را داشته است. اما از آنجایی که Sniper Elite 5 چنین طراحی سطح باز دارد و به بازیکنان اجازه می دهد تا لیاوت(Layout) خود را در طول ماموریت تغییر دهند، به نظر نمی رسد که در اینجا مشکلی وجود داشته باشد.

سلاح ها و شخصی سازی

اسنایپر الیت 5 سطحی از سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهد که قبلاً در فرنچایز اسنایپر الیت دیده نشده بود، شما میتوانید دسته,خشاب,لوله,نشانه و همچنین متریال سلاح های خود را تغییر دهید و شخصی سازی کنید.

سلاح ها و شخصی سازی در Sniper Elite 5

حالت INVASION “تهاجم” اسنایپر الیت 5 بازیکن دیگری را وارد بازی شما می کند تا شما را بکشد.

کمپانی Rebellion تریلر سینمایی جدیدی برای بازی Sniper Elite 5 منتشر کرده است و جزئیات جدیدی را در مورد حالت چندنفره به اشتراک گذاشته است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به بازیکنان در بازیهای دیگران حمله کنند تا آنها را حذف کنند. حالت جدید چند نفره با عنوان “تهاجم” به بازیکنان اجازه میدهد وارد کمپین(Campaign) شخص دیگری شوند و به یک تک تیرانداز متحدین تبدیل شوند که سعی می کند آنها را شکار کند.

“تک‌تیرانداز متحدین تنها هدف خود را از بین بردن بازیکن خواهد داشت، در حالی که تک‌تیرانداز متفقین یک هدف اضافی به دست خواهد آورد:کشتن تک تیرانداز مهاجم.”

به نظر می رسد که شبیه حالت PvP در بازی Deathloop باشد.

Sniper Elite 5 Invasion Mode

 

حالت تهاجم نیز در Co-op پشتیبانی می‌شود، بنابراین چندین بازیکن می‌توانند با هم همکاری کنند تا قبل از موفقیت، تک‌تیرانداز متحدین را پیدا کنند و بکشند. تک تیراندازهای متحدین که با موفقیت اهداف خود را از بین ببرند، پاداش‌هایی از جمله سلاح، آیتم‌ها و اسکین دریافت می‌کنند، در حالی که تک‌تیراندازان متفقین که دشمن متحدین را از بین می‌برند، جوایزی از این قبیل نیز دریافت خواهند کرد.کریس کینگزلی از Rebellion در بیانیه ای گفت:

“یک مهاجم کنترل شده توسط انسان می تواند به روش هایی بسیار متنوع و غیرقابل پیش بینی عمل کند، که به چالش می افزاید و تنش را حتی بیشتر می کند. به بازیکن اطلاع داده می شود که یک تیرانداز از محور مهاجم به بازی آنها ملحق شده است و از آن نقطه به بعد بازی به یک تعقیب موش و گربه پرهیجان و ریسکی تبدیل می شود.”

تک نیرانداز متحدین می تواند از سربازان هوش مصنوعی برای کمک به یافتن تک تیرانداز متفقین با تگ کردن شخصیت هوش مصنوعی با “Eagle Eyes” استفاده کند. این به نوبه خود به تک تیرانداز متحدین آخرین مکان شناخته شده تک تیرانداز متفقین  روی نقشه نشان می دهد. تک تیرانداز متحدین همچنین می‌تواند به سربازان هوش مصنوعی دستور “Stay Sharp” بدهد، که باعث بالا رفتن آگاهی آنها از محیط اطراف میشود.

در همین حال، تک‌تیراندازان متفقین می‌توانند روی «تلفن‌های تهاجم» روی نقشه ضربه بزنند تا آخرین مکان تک‌تیرانداز مهاجم متحدین را ببینند. تلفن‌ها می‌توانند به دام انفجاری بیفتند و استفاده بیش از حد از آن‌ها موقعیت مکانی خود را برای تک‌تیرانداز متحدین نشان می‌دهد.

برای کسانی که نمی خواهند مورد تهاجم قرار گیرند، می توانند حالت تهاجم را خاموش کنند. اما فقط روشن بودن آن باعث افزایش XP می شود.

Rebellion به طور کامل رویکردی را پذیرفته است که برای بازی‌هایی مانند Hitman 3 و Metal Gear Solid V کارآمد بود و این سری به دلیل آن در بهترین فرم قرار دارد.

Sniper Elite 5 در تاریخ 26 می برای PC، PS4، PS5، Xbox One و Xbox Series X عرضه خواهد شد. همچنین در زمان عرضه روی Xbox Game Pass نیز خواهد بود.

منبع: Gamespot / DigitalTrends

 

  • حمید کاشفی
  • ۱۴۰۱-۰۲-۱۰
  • 713 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه